Substrat pentru cactusi si plante suculente Mareste

Substrat pentru cactusi si plante suculente

SCPS

Pamant pentru cactusi 5 L.

Substratul Van Egmond Cactus este un amestec bazat pe diferite tipuri de turbă Sphagnum și un procent ridicat de mulci de turba irlandez. Această turbă irlandeză este adăugată pentru a se asigura că substratul are o permeabilitate bună la umiditate, permițând rădăcinilor să aibă mult oxigen. 

Mai multe detalii

In stoc

Comandă telefonic: 0765.336.780

E-mail: contact@design-floral.ro

15 lei .

Adăugaţi la lista dorinţelor

Ai o intrebare sau doresti o oferta personalizata?

Contacteaza acum echipa noastra!

Informatii

Substratul Van Egmond Cactus este un amestec bazat pe diferite tipuri de turbă Sphagnum și un procent ridicat de mulci de turba irlandez. Această turbă irlandeză este adăugată pentru a se asigura că substratul are o permeabilitate bună la umiditate, permițând rădăcinilor să aibă mult oxigen. Acest lucru este foarte important pentru cactusi, deoarece acestea cresc în general în zonele uscate și nisipoase. A fost adăugat un procent de îngrășământ pentru a se asigura că planta va obține nutrienții potriviți. Acest substrat poate fi folosit și pentru suculente.

Info utile

Info livrare:

Plantele decorative se masoara cu tot cu ghiveci.

Pentru a va bucura din plin de standardele noastre de calitate si prospetime, aranjamentele pentru evenimente ( nuntă sau botez) se ridică doar din florariile noastre.
Serviciul Livrare in Bucuresti este disponibil doar in Bucuresti, comenzile se vor livra in 48 de ore prin curieri propri.

Info evenimente:

Pentru un plus de siguranta, folosim doar lumanari groase, de calitate superioara!
Lumanari de nunta lungi h 120 cm diametru 4.8 cm    Lumanari de botez h 70 cm diametru 4 cm     Lumanari scurte de nunta sau botez h 40 cm diametru 7.5 cm
Iti plac aranjamentele noastre, insa iti doresti cateva modificari?
Ia legatura cu echipa noastra pentru a-ti vedea visul implinit!

Recenzii

Scrie o recenzie

Substrat pentru cactusi si plante suculente

Substrat pentru cactusi si plante suculente

Pamant pentru cactusi 5 L.

Substratul Van Egmond Cactus este un amestec bazat pe diferite tipuri de turbă Sphagnum și un procent ridicat de mulci de turba irlandez. Această turbă irlandeză este adăugată pentru a se asigura că substratul are o permeabilitate bună la umiditate, permițând rădăcinilor să aibă mult oxigen. 

7 alte produse în aceeași categorie: